Tom Odell bleek de man die te veel hetzelfde deed als zijn voorganger: Birdy, namelijk achter de piano zitten. In dit geval de buffetpiano. Met dat verschil dat Birdy nog afwisselde en soms koos voor de akoestische gitaar. Odell deed dat niet waardoor zijn optreden véél vlakker overkwam en vooral erg veel van hetzelfde leek. Lily Allen tekende de man voor haar label. Dat zij ook op Indian Summer Festival staat, is wellicht meer dan louter toeval.
Achter Odell hangen de letters van zijn naam met gloeilampen in verwerkt. Op de tourbus heeft ie naar de match Nederland- Spanje gekeken zo zei ie, waarbij hij de Nederlanders feliciteerde voor de overwinning. Kijk, zo zet je dus professioneel het publiek naar je hand van bij het begin van een optreden. Maar dat publiek ook vasthouden, dat bleek een horde te veel voor Odell. Het was dan ook wachten tot “Grow old with me”, live begeleid door contrabas en het opentrekken van de song via de drums dat de fans zich toonden. Bellen blazen deden ze. Pas in de laatste minuten weet ie het alledaagse gevoel – met veel oho en oehoe in de lyrics - dat we aanvankelijk bij hem hebben, te doorbreken. “Supposed to be” en “Good boy” zijn al goede aanzetten daartoe. Uiteindelijk zijn het “Another love” en een knap jazzy “Cruel” op piano die ons toch nog in zekere zin weten te overtuigen.
Of om het in WK termen te zeggen: Tom Odell scoorde in de laatste minuten, niet de toegevoegde want hij bleek minder dan uur nodig te hebben voor zijn optreden. Dat bezorgt op het einde wel een goed gevoel, maar het eindresultaat is helaas onvoldoende representatief voor het ganse concert.
Tom Odell speelt op 13 augustus 2014 op Sziget Festival, twee dagen later staat ie op Pukkelpop.
< Bert Hertogs >
De setlist:
Do you like our reviews and pictures?
Feel free to support concertnews.be by sharing this page or giving a donation.
You make an independent website like ours possible. Thanks!
Geef steeds in je comment mee op welk artikel je reageert.
Please put in your comment to which article you are responding.
05JUN
Bouke Rocks Elvis
Stadsschouwburg Antwerpen
18JUN
Leez sings legends 2
Stadsschouwburg Antwerpen
23FEB
The Australian Pink Floyd Show
Stadsschouwburg Antwerpen
10FEB
101 Dalmatiërs
Stadsschouwburg Antwerpen
23APR
Dit is water
Cultuurhuis Brasschaat
27MAR
Jelle Cleymans - Altijd Honger
Cultuurhuis Brasschaat
24MAR
Surplace
Cultuurhuis Brasschaat
19JUN
Arnout Van den Bossche
Stadsschouwburg Antwerpen
24JUN
Steven Mahieu
Zuiderpershuis Antwerpen
26JUN
Froukje
OLT Deurne
27JUN
Robbie Williams | Live is Live
Middenvijver Linkeroever
28JUN
Nick Cave & The Bad Seeds | Live is Live
Middenvijver Linkeroever
28JUN
Guns N‘ Roses
AFAS Dome Merksem
28JUN
The Black Crowes
OLT Deurne
17JUN
Toy Story 5 ★★★1/2
Kinepolis Antwerpen
14JUN
Magical Musical Memories ★★★★
Fakkeltheater Rode Zaal
31MAY
Next to Normal ★★★★★
AED Theater Lint
29MAY
Bouke Rocks Elvis ★★★★★
Stadsschouwburg Antwerpen
23MAY
My Leonard Cohen ★★1/2
Stadsschouwburg Antwerpen
22MAY
The Boys In The Band ★★★1/2
Fakkeltheater Zwarte Zaal
20MAY
From screen to stage ★★★★1/2
Theatercafé Fakkeltheater Antwerpen
17MAY
Roodkapje ★★★1/2
Stadsschouwburg Antwerpen
17MAY
Pommelien Thijs ★★★★
VRT MAX
9MAY
Archivaris: 75 jaar Raymond ★★★★★
Stadsschouwburg Antwerpen