PDF-versie voor persoonlijk gebruik

Recensie Xzibit

zondag 9 oktober 2011Ancienne Belgique Brussel

Xzibit

Een avondkassa openen, kan zinvol zijn. Zeker wanneer een hiphopper op het podium staat van de Ancienne Belgique en mogelijks sommige fans last minute beslissers zijn. En dus zagen we een lange rij tot buiten geduldig aanschuiven om nog een ticket te bemachtigen voor Xzibit. Ondertussen mochten twee dj’s binnen het publiek vakkundig op temperatuur brengen. Er gaat niets boven een lang voorspel met voldoende climaxen als Gangsta’s Paradise, I got 5 on it, Move bitch, Jump around, I wish en Here comes the hotstepper. Die klassiekers blijven het goed doen. Dat er ook een hiphopversie bestaat van de discoklassieker Can’t take my eyes off you, deed ons enigzins verbazen.

We dachten ondertussen de twee dj’s achter de kiezen te hebben en meteen Xzibit te zien krijgen. Niets was minder waar. Insane in the brain, Jump around (jawel opnieuw!), Seven nation army en California Love mochten de zaal nog eens extra ophitsen, en met succes! Alvin Nathaniel Joiner kwam in zijn winterjas het podium op, met zijn kap er uit. Zo leek wel of ie nog maar net gearriveerd was. Wegens te warm, schoot ie die jas al snel uit. Daaronder zagen we het t shirt “State of hip hop vs. Xzibit”. Met dat nummer begon  de hiphopper ook aan zijn set, nadat het publiek op teken van de dj een “X” met de armen gevormd had.

“Brussels it’s so good to be back!” schreeuwde de man. Maar toen ie later vroeg wie er voor het eerst naar een show van hem kwam kijken, gingen quasi alle handen in de lucht. Maar de fans die voor het eerst naar de hiphopper kwamen kijken, aten wel uit zijn hand. Meezwaaien tijdens “What’s the difference”? Check. Het publiek links, rechts en vooraan wat extra oppoken tijdens “What you see is what you get”? Check. “Alhoholic” meebrullen? Check. En een toeschouwer wat plagen: “je wil dat ik wat van mijn weed aan jou geef? Oh nee, jij wil mij weed geven? Neen? Weet je wat: mutha fucker!” Check.

Een groepslid crowdsurft al vroeg in de set, het publiek feest er ondertussen op los, anderen hebben niet genoeg aan de roes waar de muziek zich in brengt. Op Paparazzi en Foundation is het wachten tot na tienen. Met “Hurt Locker” neemt Xzibit afscheid van de AB. De dj die normaal gezien wanneer twee derde van de show gedaan was, even een break voor Xzibit zou inlassen, wordt nu als “afterparty” ingezet. “Nobody does it better” van Nate Dogg horen we hem nog door de luidsprekers jagen als eerbetoon aan de rapper die dit voorjaar stierf aan de gevolgen van verschillende beroertes. 

< Bert Hertogs >

De setlist:

  1. Intro
  2. State of hip hop
  3. Symphony
  4. Multiply
  5. Gang drums (talk break)
  6. Streets don’t luv you back
  7. Figure it out
  8. Alcoholic
  9. Front to back

10. Get your walk on

11. DNA

12. Cal. Vacation

13. What you see is what you get

14. Mutha fucker

15. What’s good

16. Next episode

17. B Please

18. B Please 2 Remix

19. Kush

20. What’s the difference

21. Paparazzi

22. Foundation

23. Phenom

24. Thank you

25. X

26. Outro

Bis:

27. Hurt locker


Do you like our reviews and pictures?
Feel free to support concertnews.be by sharing this page or giving a donation.
You make an independent website like ours possible. Thanks!







Geef steeds in je comment mee op welk artikel je reageert.
Please put in your comment to which article you are responding.

Tabs Concertnews.be

News
Soon
Reviews

More news

  • Podcast
  • Facebook
  • Twitter