Een nieuw maar beloftevol gezicht in het muzieklandschap, dat is Rae Morris. Afkomstig uit het Britse Blackpool en sinds haar tienerjaren al bezig met het schrijven van songteksten. Op haar 18e kreeg ze een platendeal bij Atlantic records. Haar eerste single verscheen in 2012. De 22-jarige zangeres heeft er al nu een hele reeks singles en een EP opzitten en in januari verscheen haar debuut ‘Unguarded’.
Het album zou het resultaat zijn van een relatie met een meisje dat ze voordien had. Dat vertelt Morris in een interview met het Britse dagblad The Independent. Verder wil ze niks vertellen over haar seksuele geaardheid omdat ze zich, naar eigen zeggen, zelf niet kent. Hoe dan ook, Morris zal haar succes in stijgende lijn zien gaan. Dit jaar wist ze al genomineerd te worden voor de BBC Sound en haar touragenda staat overvol.
Twee dingen vallen ons heel erg op wanneer we in de AB Club staan. Eerst een vooral is er een zeer gevarieerd publiek aanwezig. Dat gaat van enkele groepjes tienermeisjes tot 50-plussers en alles wat daar tussenin valt. Het meest verwonderlijke is zonder twijfel de redelijk lage opkomst. Het is ons nog steeds onduidelijk waarom de AB Club slechts halfvol was.
Een piepjonge Rae Morris komt samen met haar driekoppige band het podium opgewandeld. Ze neemt plaats achter haar keyboards en begint zonder er woorden aan vuil te maken met ‘Skin’. Meteen grijpt ze alle aandacht. Ze mag dan nu wel in een kleine zaal optreden, zonder twijfel speelt ze volgende keer in een veel grotere venue. Maar absoluut niets is verkeerd met haar optreden in de gezellige AB Club. Zonder moeite kreeg ze de aandacht van het publiek van begin tot einde.
Een ander enorm voordeel van de Club was dat zowel de band, maar vooral Morris’ vocals er glashelder uitkwamen. Geen enkele keer liep het mis en ze toonde meerdere keren aan hoe talentvol ze is.
Absolute hoogtepunten waren ‘Unguarded’, een vleugje intieme pop dat haar sound definieert. Een kippenvelmoment kregen we bij ‘Don’t Go’, waarbij Morris een solo uitvoert dat de volledige zaal letterlijk muisstil maakt. Zeker niet te vergeten is het funky en speelse ‘Closer’, dat haar drums is gaan lenen van Tom Tom Club’s ‘Genuis Of Love’.
Morris speelt met verschillende genres. Zo integreert ze wat house- en electrobeats in ‘Do You Even Know?’ en ‘Under The Shadows’ of een vleugje dubstep bij ‘Up Again’. Fijn dat ze haar breed muzikaal spectrum verwerkt in haar eigen songs, maar soms lijkt het eerder een poging om zo veel mogelijk populaire genres er in te proppen om een zo breed mogelijk publiek aan te spreken.
Al bij al was het een onvergetelijk concert. Het was ongetwijfeld een unieke kans om Rae Morris in zo een intieme setting met een zeer goed afgesteld geluidsysteem te ervaren. Het is slechts een kwestie van tijd vooraleer ze zal doorbreken bij het grote publiek en dan zal ze enkel nog te zien zijn in de grote venues.
<Elvin Vanzeebroeck>
De setlist:
Bis:
Do you like our reviews and pictures?
Feel free to support concertnews.be by sharing this page or giving a donation.
You make an independent website like ours possible. Thanks!
Geef steeds in je comment mee op welk artikel je reageert.
Please put in your comment to which article you are responding.
11NOV
Lady Gaga
Sportpaleis Merksem
18JUN
The Billy Joel Experience ft. Liberty DeVitto
Stadsschouwburg Antwerpen
03OCT
K3 Originals - De Reünie
Sportpaleis Merksem
05MAR
STOMP
Stadsschouwburg Antwerpen
25SEP
Kunst
Zaal Platform Antwerpen
13NOV
Mumford & Sons
Sportpaleis Merksem
27DEC
Jade Mintjens
Lotto Arena Merksem
18APR
Fatilou M.
HetPaleis
19APR
Barbie The Movie: In Concert
Kon. Elisabethzaal Antwerpen
22APR
Sugababes
Lotto Arena Merksem
25APR
The Elton Show
Stadsschouwburg Antwerpen
25APR
Tyler, The Creator
Sportpaleis Merksem
26APR
Pixies
Lotto Arena Merksem
27APR
Wanderink
Schouwburg Noord
15APR
Pinokkio ★★★★1/2
DE Studio Antwerpen
11APR
Best wel jammer als je hier niet bij bent ★★★★
DE Studio Antwerpen
6APR
Esta Noche ★★★★
Zuiderpershuis Antwerpen
6APR
The Lion King Live in Concert ★★★★★
Kon. Elisabethzaal Antwerpen
3APR
Er gaat iemand komen ★★★★
DE Studio Antwerpen
26MAR
Van den vos die amoc maecte ★★★
CC Kapellen
23MAR
Pretty Woman de musical ★★★
Stadsschouwburg Antwerpen
23MAR
Elisabeth ★★★1/2
DeLaMar Theater Amsterdam