PDF-versie voor persoonlijk gebruik

Recensie Them Crooked Vultures + setlist - Rock Werchter 2010 - #RW10

zondag 4 juli 2010Festivalterrein Werchter

Them

Them Crooked Vultures speelden voor de tweede keer op een Belgisch festivalterrein. Vorig jaar waren ze immers de verrassing op Pukkelpop. Ondertussen heeft de band met Dave Grohl, Josh Homme en John Paul Jones al stevige fans die hen verafgoden. Want wat dacht u van bordjes met daarop “If God played bass, his name was John” of “Dave Grohl rape me” op. Maar later wordt die verafgoderij ook door anderen beantwoord met een bordje waar “ Save the world, eat a vulture.” op staat.

Them Crooked Vultures begint zijn optreden op een wolk en lijkt wel te spelen alsof ze de headliner van de avond zijn. Maar de band mist nog voldoende materiaal en is dan ook aangewezen om lange versies te spelen zoals bij “Scumbag Blues” waar  er stevig op los wordt gespeeld door elektrische gitaar  en drum. Het langgerekte instrumentaal moment blijft maar aanzwellen tot het uiteindelijk neergelegd wordt en de bassist het voor het zeggen krijgt.  Homme zingt het nummer in kopstem.

You like it or not, zulke momenten dat een band toont wat het allemaal instrumentaal kan. De band begint retestrak aan zijn optreden met “No One Loves Me & Neither Do I “ en “Dead End Friends” maar kan dat niet behouden. Wanneer Josh op het einde van het optreden bijna emotieloos “We thank you very much. We had a wonderful time.” zegt, geloven we daar niet al te veel van. Op Roskilde in Denemarken speelde de band trouwens op 1 song na dezelfde set 2 dagen geleden.

Dat blijft, en enkele collega-journalisten zijn het met me daarover eens, een van de bedreigingen voor Rock Werchter: eenheidsworst. Die wordt steeds vaker geserveerd, veel gelijkaardige line-ups merken we ook tussen (internationale) festivals waardoor die meer en meer op elkaar gaan lijken.

Tijdens “Dead end friends” zien we een toeschouwer met een varkensmasker op zijn kop. Het doet ons denken aan de t shirts “I survived swine flu” die verderop te koop zijn. Vorig jaar waren er enkele gevallen van Mexicaanse griep bij mensen die Rock Werchter hadden bezocht. Deze keer bracht de processierups een bezoekje aan een camping. Benieuwd of daar volgend jaar t shirts van komen.

Bandoliers is het enige nummer dat de band niet op Roskilde bracht, en we beseffen waarom. De hogere noten gaan er niet zo vlotjes uit bij Homme. Het is de stevige afsluiter “New Fang” die aansluiting maakt met het stevige begin van de show, die halverwege ergens onze, en die van vele toeschouwers, aandacht verloor.

< Bert Hertogs >

De setlist:

  1. No One Loves Me & Neither Do I
  2. Dead End Friends
  3. Scumbag Blues
  4. Elephants
  5. Gunman
  6. Bandoliers
  7. Caligulove
  8. Mind Eraser, No Chaser
  9. Spinning In Daffodils
  10. New Fang


Do you like our reviews and pictures?
Feel free to support concertnews.be by sharing this page or giving a donation.
You make an independent website like ours possible. Thanks!







Geef steeds in je comment mee op welk artikel je reageert.
Please put in your comment to which article you are responding.

Tabs Concertnews.be

News
Soon
Reviews

More news

  • Podcast
  • Facebook
  • Twitter